Strefa SPA

grota solna, suna infrared, sauna fińska, jacuzzi

grota solna, sauny, jacuzzi

Pensjonat Zielone Wzgórze oferuje swoim gościom możliwość korzystania z sauny na podczerwień, sauny fińskiej, groty solnej i jacuzzi. Jest to wspaniały zakątek naszego obiektu, gdzie w sposób magiczny pozwolimy Państwu schować się przed całym światem i uzyskać harmonię między ciałem, umysłem i duszą. Niemal natychmiast po przekroczeniu progu SPA zostaną Państwo wprawieni w stan błogości i relaksu. Towarzyszyć Państwu będzie nastrojowe światło, świergot ptaków oraz relaksująca muzyka.

STREFA SPA

Jacuzzi

Jacuzzi służy do masażu wodnego całego ciała. System dysz oraz regulacja siły masażu pozwala zrelaksować mięśnie, a także umysł.

Regularna kąpiel w jacuzzi nie tylko leczy, ale powoduje także poprawę samopoczucia, krążenia, zmniejsza dolegliwości bólowe układu kostno-stawowego oraz doskonale usuwa zmęczenie. Siła oddziaływania hydromasażu jest większa niż masaż klasyczny ze względu na termiczne i hydrostatyczne działanie wody.
STREFA SPA

Grota solna

Grota solna ma taki mikroklimat jak ten, który jest nad morzem. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób.

W mikroklimacie groty solnej uwalniają się istotne dla zdrowia, dobrego samopoczucia człowieka oraz prawidłowej pracy i ochrony organów wewnętrznych pierwiastki takie jak jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom i selen, który wpływa szczególnie na wygląd i kondycję skóry, a także miedź, która ma silne działanie antygrzybiczne.
STREFA SPA

Sauna fińska

Sauna fińska jest wspaniałą alternatywą dla osób szukających relaksu. Wysokie temperatury panujące w saunie mają wpływ nie tylko na ciało, ale także na samopoczucie.

Sauna fińska w istotny sposób wpływa na organizm człowieka. W efekcie działania wysokiej temperatury dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi, zwiększenia czynności serca oraz wymywania toksyn z wnętrza organizmu. Ponadto sauna relaksuje mięśnie i działa odstresowująco. Sauna fińska to idealna metoda umożliwiająca poprawę ogólnej wydolności organizmu, a także stanu zdrowia.
STREFA SPA

Sauna IR

Sauna infrared to sauna na podczerwień. Działanie sauny Infrared można określić jako lecznicze mające szerokie zastosowanie w rehabilitacji.

W saunie IR ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fal od 700 do 15 000 nm. Promieniowanie podczerwone to dobroczynne promieniowanie elektromagnetyczne, które stanowi 40% promieniowania słonecznego. W związku z tym można powiedzieć, że w saunie korzystamy z działania słońca - dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne bez udziału szkodliwych promieni UV.
Szukaj